Lektura szewczyk dratewka streszczenie

Pobierz

Szewc nie stronił od pracy, jednak nie potrafił zarobić nawet na małe mieszkanie.Streszczenie.. 1Plik Szewczyk Dratewka.doc na koncie użytkownika megan22 • folder TEKSTY I Streszczenia LEKTUR • Data dodania: 14 kwi 2011Szewczyk Dratewka - streszczenie, plan wydarzen.. Zaloz wlasny blog!3.Sprawdzenie znajomosci tresci samodzielnie przeczytanej lektury.Ustne odpo- wiadanie na pytania zadane przez nauczyciela: Kto jest glownymPlik Szewczyk Dratewka.doc na koncie użytkownika luizka1204 • folder Lektury Szkolne - Teksty i Streszczenia • Data dodania: 26 paź 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Ferie z Gokusiem w GCKiB niestety dobiegają powoli końca Dziś wraz z Panią Reginą Piszczałką zapraszamy do wysłuchania lektury ,,Szewczyk Dratewka'' opraw.Temat: Szewczyk Dratewka - bohater godny naśladowania.. Pewnego dnia szedł przez las i zobaczył zniszczone mrowisko i biegające wokół niego przerażone mrówki.. Głównym bohaterem książki jest: a. czarownica b. księżniczka c. mrówka d. Szewczyk Dratewka 3.. Żył bardzo skromnie, nie posiadał niczego poza potarganą torbą i starym ubraniem.. .Słuchowisko będące efektem projektu Laboratorium Bajki - Porazińska.130 lat.Przez cały rok w Przedszkolu nr 79 i Prywatnym Przedszkolu Motylek w Lublinie czy..

Szewczyk Dratewka - streszczenie.

Szewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazinskiej.. Wędrował od wioski do wioski, od miasta do miasta i za drobną opłatą naprawiał ludziom buty.. a) szył ubrania b) naprawiał garnki c) łatał obuwie 3.. W końcu jego dobre uczynki zostają wynagrodzone żoną i pomyślnym życiem.. bohaterów baśni: a) postać tytułowa, b) postacie drugoplanowe, c) postacie pozytywne, d) postacie negatywne.. Gdzie szewczyk Dratewka spotkał mrówki?SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY "SZEWCZYK DRATEWKA" Zastanów się i podkreśl właściwą odpowiedź: 1.Autorką lektury jest: a)Ewa Szelburg-Zarembina b)Janina Porazińska c)Maria Konopnicka 2.Główny bohater lektury nazywa się: a)Szewczyk Drabinka b)Szewczyk Dratewka c)Szewczyk Miotełka 3.Dratewka chodził od miasta do miasta i: a)naprawiał płoty b)łatał buty c)szył ubrania 4.Wędrując pomógł: a)mrówkom, ptaszkom, kaczkom b)mrówkom, żabom, pszczołom c)mrówkom .Szewczyk Dratewka w 3a - lektura w pudełku.. iedak był z niego a biedak!. Ubrany w liche odzienie, zniszczone skórzane buty mając za jedyne pożywienie suchą kromkę chleba przemierzał świat w poszukiwaniu zarobku.Szewczyk Dratewka - Definicja baśni.. Biedny bohater szczególnie potrafi odczuć niedolę słabszych i prześladowanych.. Zostaje uwolniona, po wykonaniu wszystkich trzech prac przez Szewczyka Dratewkę, z którym .Streszczenie krótkie..

Kim był szewczyk Dratewka?

Szewczyk Dratewka pomaga zwierzętomSzewczyk Dratewka - Problematyka.. a) zabrał je do swojego domu b) zdjął z głowy czapkę i jak mógł rozrzucone mrowisko na jedną kupę czapką zgarnął" c) przeniósł mrówki do ogrodu 17.. 4.About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .Plik Szewczyk Dratewka.doc na koncie użytkownika elmerr1 • folder TEKSTY I Streszczenia LEKTUR • Data dodania: 1 lis 2009 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.szewczyk dratewka.. Przewidywane osiągnięcia uczniów: Uczeń: • dodaje i odejmuje w zakresie 20, • wypowiada się na określony temat, • wyodrębnia wydarzenia w utworze, • ustala kolejność zdarzeń w lekturze, • zwraca uwagę na cechy bohatera godne naśladowania, • dokonuje oceny .SZEWCZYK DRATEWKA - ZADANIE Z LUKAMI - Test z lektury "Syzyfowe Prace" - SZEWCZYK DRATEWKA - SZEWCZYK DRATEWKA - Szewczyk Dratewka - Krzyżówka Smok WawelskiPraca z lektura szkolna: Szewczyk Dratewka Brzydkie kaczatko Calineczka Szamotuly 2004r Rola..

Gdzie szewczyk spotkal kaczki?

Zajmował się szyciem butów, ale zajęcie to nie przynosiło mu zbytnich dochodów.. Choć był biedny, chodził po wsiach i łatał ludziom buty.. Szedł raz Dratewka wielkim lasem, zobaczył pod sosną rozrzucone mrowisko.. Ile panien było w zamkowej wieży?. Charakterystyczną cechą baśni jest przenikanie się dwóch światów: rzeczywistego (realnego) i fantastycznego.. Czym zajmował się Szewczyk wędrując od wsi do wsi?. Twórcą rysunków jest Marian Walentynowicz (), polski rysownik i pierwszy polski twórca komiksów.. Zwykle jego nazwisko podaje się jako .Przebieg zajęć: 1.Wstęp do zajęć- wprowadzenie: a) odczytanie tytułu utworu z plątaninki literowej - SZEWCZYK DRATEWKA.. a) kromkę chleba b) dwie bułki c) rogala 2.. Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.. Głównym bohaterem jest Szewczyk Dratewka, młody i ubogi szewc, który jest dobry i niesie pomoc ludziom oraz zwierzętom.. Pewnego dnia szedł przez las i zobaczył zniszczone mrowisko i biegające wokół niego przerażone mrówki.Zła czarownica - charakterystyka • Szewczyk Dratewka Zła czarownica - okrutna i przebiegła wiedźma, więzi młodą dziewczynę w wieży.. Bohaterowie baśni to - prócz postaci ludzkich - wróżki, elfy, krasnale, czarownice, smoki i inne fantastyczne stwory.Dawno temu żył sobie młody szewczyk - Dratewka..

Żył sobie pewien szewczyk, którego nazywano Dratewką.

Z pudełek po butach dzieci wyczarowały magiczne ,,skrzynie", w których znalazły się przedmioty, własnoręcznie wykonane postaci i .Autorem książki "Szewczyk Dratewka" jest: a. Janina Porazińska b. Maria Konopnicka c. Jan Brzechwa d. Julian Tuwim 2.. Pewnego dnia, idąc przez las, natknął się na wielkie, rozsypane mrowisko.Lektura ta została wydana w 1961 roku w zbiorze baśni pod tytułem "Czarodziejska księga".. a) przemądrzałym szewcem b) dobrym skrzypkiem c) ubogim szewczykiem 16.. Szewczyk zdjął z głowy czapkę i zagarnął ziemię, tworząc nowe mrowisko.Janina Porazińska "Szewczyk Dratewka" Żył sobie raz szewczyk Dratewka.. Panna z wieży - charakterystyka • Szewczyk Dratewka.. Naprawiając cudze krzywdy przekonuje, że człowiek nie musi być tylko zły (kaczki boją się myśliwych).Szewczyk Dratewka był biedny jak przysłowiowa mysz kościelna.. ksiazki w tworzeniu osobowosci .. 3.Układanie małych ilustracji zgodnie z kolejnością wydarzeń w lekturze; 4.Samodzielne dobieranie podpisów do ilustracji wydarzeń; 5.Tworzenie rysunkowej historii losów Szewczyka Dratewki w formie książeczki do kolorowania .15.. Posiadał zaś tylko torbę i skromne ubranie.. W jaki sposób Dratewka pomógł mrówkom?. Jest wiele sposobów na omawianie lektur.. Wędrował od wioski do wioski, od miasta do miasta i za drobną opłatą naprawiał ludziom buty.. Musi niedźwiedź, któryStreszczenia.pl » Lektury » Szewczyk Dratewka » Panna z wieży.. Od wsi do wsi wędrował i stare obuwie łatał.. Szewczyk Dratewka pomógł: a. mrówkom, pszczołom, kaczkom b. niedźwiedziowi, lisowi, wilkowi c. pingwinom, komarom, muchom d. pająkom, ptakom, dzikom 4. wikusia1127 2 lata temu.. Każda z baśni niesie jakieś przesłanie, bajka o Szewczyku Dratewce uczy o tym, że każdy dobry czyn będzie kiedyś nagrodzony.. Baśń to gatunek epicki, narracyjny, nawiązujący do tzw. literatury ludowej.. Przygody Koziołka Matołka to właściwie nie powieść, tylko komiks, składający się z szeregu obrazków, z których każdy podpisany jest rymowanym czterowierszem.Każdy z nich opowiada kolejny fragment historii.. Panna z wieży - piękna, młoda dziewczyna uwięziona przez czarownicę w wieży.. Wymyśla skomplikowane prace (przebieranie maku i piasku, połów złotego klucza, rozpoznanie pięknej panny spośród dziewięciu dziewcząt), aby zniechęcić pojawiających się zalotników.Dawno, dawno temu żył sobie młody szewczyk - Dratewka.. Tym razem uczniowie klasy 3 a umieścili treść lektury Janiny Porazińskiej pt. ,,Szewczyk Dratewka" w pudełku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt