Sprawdzian z antygony

Pobierz

Zaznacz, aby zobaczyć wynik.Plan odcinka:- 12 najważniejszych pytań, na które musicie znać odpowiedź - konflikt tragiczny Antygony [wyjaśniam] "Antygona" w pdf: Połącz imiona z odpowiednią charakterystyką.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.CECHY "ANTYGONY", JAKO TRAGEDII.. Stawiaj sądy oryginalne, ale logicznie uzasadniaj swoje wywody.. Kto był ojcem Antygony i Ismeny?. Lista pytań do lektury Antygona Sofoklesa.Test wiedzy z lektury Antygona, Sofokles.. Decyzja Antygony.. Akcja tragedii Sofoklesa toczy się w Tebach, tuż po wojnie, w której zginęli dwaj bracia Polinejkes i Eteokles.. Język polski.Antygona Kto jest autorem Antygony.. Antygona winowajczynią - powtórna próba pochówku.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 .Test Antygona, Antygona podręcznika Lektury dla Klasa III.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Kreon traci wszystkie bliskie osoby.. Ismena zamordowała go podczas snu, z zemsty za śmierć siostry.. Element tragiczny towarzyszy wydarzeniom, pokazanym w tragedii.. - tragedia Antygony: popada w konflikt z królem, broniąc swoich ideałów.. Pytania do lektury.. Test składa się z 15 pytań.. Rozwiąż test!TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY "ANTYGONA".. Dlaczego Ismena nie chciała pomóc siostrze?Wszystkie fakty z życia Antygony będą ważne, o ile przywołasz je w odpowiednim momencie, jako uzasadnienie swojego sądu..

2010-10-24 14:08:38; Miał ktoś z was sprawdzian z treści ,, Antygony ''?

Bunt Hajmona przeciw woli ojca.. Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 55576 razy.. Pożegnanie bohaterów ze światem.. Możesz zdobyć 20 pkt.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. 4.Dalsze losy Ismeny (list lub kartka z pamiętnika).. Tragedia podejmuje tematykę władzy, jej zakresu, problemów relacji władza a rodzina oraz władza a prawo boskie .Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. "Antygonę" napisał: a) Tespis, b) Ajschylos, c) Sofokles.. Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?. Stara się bronić ukochaną, jednak nie może sprzeciwić się woli ojca.Uciekł z kraju.. Którego z braci Antygony Kreon zabronił pochować?. Trudny test z Antygony.. Kreon uznał go za zdrajcę i postanowił ukarać pozbawieniem pogrzebu.Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku..

2010-01-10 19:08:06; Mieliście sprawdzian ze znajomości ``Ten obcy`` ?

Tragedia ta wydarzyła się w nocy podczas ataku Argwinów na Teby, którym dowodził Polinejkes, Eteokles walczył po stronie Teb.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Sprawdzian znajomości lektury "Antygona" Sofoklesa.. Rozmowa Hajmona z ojcem 6. rada tejrezjasza 7.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Wprowadził także dekoracje i postacie kobiece, odgrywane jednak przez mężczyzn.odpowiedział (a) 09.11.2009 o 18:48: 1.Komu przyznasz rację w sporze Kreon - Antygona.. Ja takie miałam .Sprawdzian znajomości treści lektury "ANTYGONA" Sofoklesa.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Proroctwo Tyrezjasza.Z chrzęstem zapadł, z szumem piór Śnieżnych orłów lotny ró , I zbroice liczne błysły, I z szyszaków pióra trysły.. Symboliczny pogrzeb Polinika 3.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Co znaczą słowa Antygony: "Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić"?Rozmowa Antygony z Ismeną..

Są rzeczy, które też możesz otagować Sprawdzian z antygony i teatru greckiego?

Bierzecie udział?. "Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Ismena dziadek Antygony Lajos obrońca Teb Eurydyka żona Kreona Eteokles siostra Antygony Polinejkes zaatakował Teby, zdrajca Edyp ojciec Antygony 9.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: AntygonaPlik SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI "ANTYGONY".doc na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Antygona • Data dodania: 30 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Antygona Plan wydarzeń: 1.. Chór starców poznaje wolę władcy.. Kreon popełnia samobójstwo.. 3.Antygona przed sądem Hadesa (opowiadanie).. Żył w latach 496-406 p.n.e. Jego główną zasługą dla teatru było wprowadzenie na scenę trzeciego aktora.. I wróg uż wieńcem dzid groźnych otoczył Siedmiu bram miasta gardziele, Lecz pierzchł, nim w mo e krwi strugach się zbroczył, Zanim Hefa stos⁷ ognisty w popieleSprawdzian wiadomości z gramatyki w kl. 4 - czasownik Aleksandra Penk; Zaproszenie do Bajdocji - test sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem dla klasy IV szkoły podstawowej Beata Ryszkowska-Stefanek "Anaruk chłopiec z Grenlandii" - test sprawdzający znajomość lektury dla klasy III Elżbieta BzdakPobierz darmową ściągę - wszystkich streszczeń - - - powtórka, streszczenie z Lektury..

2010-05-08 21:14:08; charakterystyka Antygony 2011-02-01 19:02:55; argumenty antygony?

3.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Ismena próbuje ratować siostrę.. Rozmowa Antygony z Ismeną 2. poleca 84 %.. Zginął w bratobójczej walce podczas ataku na Teby.. Został skazany na śmierć za próbę uwolnienia Antygony.. (rozprawka) 2.Czy spór między religią a władząn (prawa boskie-prawa państwowe)jest ponad czaswy i do dziś aktualny (rozprawka).. 2011-11-15 15:18:31Lista pytań z lektury Antygona.. Wieść o próbie pogrzebania zwłok Polinika.. Brakuje odpowiedzi.. Sofokles.Był to jeden z trzech, obok Ajschylosa i Eurypidesa, wielkich tragików greckich.. Antygona zostaje wskrzeszona przez Dionizosa.. Załóż własny blog!Akcja Antygony opiera się na konflikcie między tytułową bohaterką a władcą Teb, jej wujem Kreonem, który zakazał grzebać jednego z braci dziewczyny, oskarżając go o zdradę.. "ANTYGONA" - test ze znajomości lektury dla zapracowanych nauczycieli - szybki do przeprowadzenia i sprawdzenia.. Warto w tym celu odwoływać się do tekstu, pamiętając jednak, by cytaty były potwierdzeniem przedstawianych poglądów.Sprawdzian z antygony i teatru greckiego to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Samobójstwo.. Sprawdź, ile pamiętasz z tego starożytnego dramatu!. Na jaką karę Kreon chce skazać Antygonę?. Pojmanie Antygony 4..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt