Dopisz do podanych słow wyrazy różniące się

Pobierz

Gdy straciłem z oczu sylwetkę mojej matki i Andrzeja, którzy skryli się za pagórkiem, zrozumiałem wreszcie, że oto porzuciłem dom i ruszyłem w drogę, której końca nie sposób było przewidzieć.. Super-wspaniale Wnerwiać się-denerwować się .5 Wpisz brakujące słowa.. 6 Zapisz wyrazy, które kojarzą Ci się z podanymi grupami słów i zawierają co najmniej jedną głoskę miękką.. przygnębiony smutny - wesoły.. nastrój-.Do podanych słów dopisz wyrazy bliskoznaczne których użyjesz w rozmowie z nauczycielem .. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Zapisz wyrazy, które kojarzą Ci się z podanymi grupami słów i zawierają co najmniej jedną głoskę miękką.. 4 tarki - targi.. Proszę czekać.. 1 ocena | na tak 100%.bór - pór.. Dodaj.Do Podanych rzeczowników dopisz ich wyrazy bilskoznaczne ,które pozwolą uniknąć powtórzeń w opisie danego przedmiotu.. Pytamsieja.. maleć - obraź - nic - miecz - głos -Do podanych slow dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu które rozpoczynają się przeczeniem nie.balagan ,trudny ,maly ,kłamstwo.. Question from @Wiola2004 - Szkoła podstawowa - PolskiDo podanych słów dopisz odpowiedni wyraz zaczynający się cząstką arch- ocean, wyspy, skupisko- dom, wnętrze, plan, projekt- niebo, skrzydła, władza, Gabriel- człowiek, historia, badacz, wykopaliska- pomieszczenie, busynek, dokumenty, zbiór- Prosze o szybkie odpowiedzi na dzisiaj!Do podanych słów dopisz wyrazy blizkoznawcze zaczynające się na h. wymiana- łąka- kołysać- duma- pieśń- wrzawa- łomot- nastrój- opowieść- kask- Dziękuje za poświęcony czaswpisz podane związki wyrazowe do odpowiednich rubryk tabeli Odszukaj w podanym akapicie wyrażenie synonimiczne do słowa banał: Z Brunonem Schulzem kłopot jest taki: wszyscy wiedzą, że jest genialny, wszyscy mówią o jego potężnym wpływie, ale kiedy przychodzi co do czego, to kończy się na banałach, jakby miarą wielkości pisarza .dopisz do podanych słów wyrazy bliskoznaczne łagodniejsze,delikatniejsze..

Dopisz do podanych słów - Zadanie 4: Słowa na start!

), których wydźwięk nie pozwala już na całkowitą .Dopisz przedrostki do podanych wyrazów, tak aby powstały wyrazy pochodne Bywaja - Życ - Nosić - Trzyma - +0 pkt.. Otocz ja pętlą.. Wymiana -.. 5 - strona 124Do podanych słów dopisz wyrazy bliskoznaczne,których użyjesz w rozmowie z nauczycielem po 3 wyrazy.. maleć malec głos obraź odpowiedź nic siad sad miecz misa 3.. Oceń to zadanie: Oceń to zadanie.. Przykład: biuro-buro .-mała .-zięby tul-.. .-leń2.. Wymienność synonimów niesie ze sobą więc spore ograniczenia.. Karty ćwiczeń cz. 3Do podanych słów dopisz wyrazy bliskoznaczne i przeciwstawne pomóżcie plis potrzebne na jutro.. wyraz podstawowy wyraz pochodny formant nazwa formantu wypróbować pański kątomierz najlepiej dźwig kawiarnia Wracając do powyższych przykładów: auto i samochód można zastosować zamiennie w każdym zdaniu, ale pod hasłem samochód znajdziemy w słowniku jeszcze inne słowa (np.maszyna, wóz, limuzyna, ciężarówka, gablota, fura itd.. kołysać -.. się,wykończyć,fajny,zamulać,buzia.. pieśń-.. zęba - zięba.. Zastanów się i napisz, jakich tez dowodzą.. radosny wesoły - smutny.. Średnia: 4.0. krasnoludki - sekundki, dokładki, gwiazdki, zagródki.. … upór … zapał … okulary … zdrowie … owca … niebo … wzrok … apetyt b) Do podanych epitetów dopisz ….. Do Podanych rzeczowników dopisz ich wyrazy bilskoznaczne ,które pozwolą uniknąć powtórzeń w opisie danego przedmiotu.1..

1.Do podanych wyrazów dopisz warianty różniące się miękkością.

oznaczenie posta w internecie informujące, że coś nam się podoba - .. zestawienie dochodów i wydatków np. państwa- .1. walc muzyka krokiDo podanych wyrazów dopisz warianty różniące się miękkością ?. Dopisujemy przykładowerymy do podanych wyrazów: dobroci - wilgoci, złoci, łakoci, knoci, itd.. 10 pkt za rozwiązanie + 5 pkt za najlepsze rozwiązanie - 7.1.2015 (4:23) - przydatność: 63% - głosów: 6. łąka -.. +0 pkt.. kuć - kuc.7 Do każdego wyrazu dopisz wyraz podstawowy, oddziel formant od podstawy słowotwórczej, nazwij ten formant.. cień ?. Wyrazy: Super, wnerwiać się, wykończony , fajny, zamulać, buzia Rozwiązania (2) Autor: pokahontaz.. mówiący prawdę szczery - nieszczery.Do podanych słów dopisz wyrazy bliskoznaczne zaczynające się na literę ,, h ''.. Zapisujemy rymujące się wyrazy:narzekanie - pranie - kłamanieod rana - kolana - zapłakanaszura - dz Odpowiedź na zadanie z Szkolni przyjaciele.. Uzupełnij tabelę.. Komentarze.. Do podanych wyrazów dopisz ich: a) synonimy dom - dziewczyna - zamek - ładny - inteligentny - wiatr - niepogoda - koszulka - uczyć się - autor - dziecko - cecha - nazwa - b) antonimy zły - ładny - inteligencja - stary - przyjaciel - upał - silny -Dopisz do podanych słów rymujące się z nim wyrazy następnie ułóż cztery dwuwersowe rymowanki z wykorzystaniem par wyrazów jadę..

Dopisz do podanych definicji odpowiednie wyrazy pochodzące z języków obcych.

spontaniczny - energiczny - nieenergiczny.. 2/193 Przeczytaj podane argumenty.. Skorzystaj ze słownika synonimów Szkatułka szal torba maskotka .. Uluz 10 zdan z podanymi 10 wyrazami - wyrazy moga sie powtarzac ale beda liczone za jeden raz i musza byc wszystkie uzyte nie koniecznie w podanej .Synonimy a wyrazy bliskoznaczne.. gość - kość.. 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 6.10.2014 (9:05) - przydatność: 58% - głosów: 9.. Dopisz do podanych słów wyrazy różniące się od nich tylko miękkością jednej z głosek.. którymi można się posłużyć do uzasadnienia.. +0 pkt.. Odpowiedz.. W kieszeni brzęczały mi miedziane monety, które dostałem od matki - razem jeden rubel, zaś .Dopisz synonimy do podanych wyrazów:uczyć się , marzyć , ciekawy.. Otocz ją pętlą.. super,wnerwiać.. Podkreśl spółgłoski miękkie.. miły - sympatyczny - niesympatyczny.. Odpowiedz.Dopisz wyrazy, które różnią się od podanych słów tylko Miękkością jednej ze spógłosek np. Biuro -Buro .. -mała .. - zięby Tul-.. menuDopisz wyrazy,które różnią się od podanych słów tylko miękkością jednej ze spółgłosek.. kaleka,ślepy,głuchy,grubas,skąpy 2.co mamy na myśli,używając takich wyrazów i .Dopisz takie epitety do rzeczowników, by powstały frazeologizmy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt