Opowiadanie na podstawie historyjki obrazkowej

Pobierz

3.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki .Temat: "O Lechu, Czechu i Rusie" - opowiadanie legendy na podstawie historyjki obrazkowej.. Słuchanie opowiadania I.. Następnie na podstawie obrazków dziecko opowiada historię zgodnie z chronologią zdarzeń i układa obrazki według kolejności.. Holowanie statku przez jaskółki.. Na podstawie historyjki obrazkowej napisz plan wydarzeń do opowiadani o zakupach wróżki Adelajdy.. Temat: Układanie opowiadania do historyjki obrazkowej pt. "Zabawa z piłką" Cele ogólne - rozwój umiejętności wyodrębniania sekwencji zdarzeń w opowiadaniu; - kształcenie umiejętności układania opowiadania; - kształtowanie postawy twórczej.. - Ustalenie z uczniami "nacobezu": opowiadanie musi mieć tytuł, musi się składać z trzech części: wstępu, rozwinięcia i zakończenia, każdą z części opowiadania zaczynamy pisać od akapitu, piszemy starannie.opowiadanie przez dzieci dalszej części przerwanej przez nauczyciela historyjki, poszukiwanie innych zakończeń bajki.. obrazek : Wróżka wychodzi ze sklepu z kartonem w którym jest różdżka.. Do opowiadania przygotuj plan wydarzeń.. Zajęcie statku doktora przez piratów.elementów historyjki obrazkowej, opowiadanie ułożonej historyjki; - kończenie opowiadania według własnego pomysłu; .. X. Wpłynięcie statku do zatoki.. pierwszy obrazek : jaskółka ma wodę i jedzenie w stajni drugi obrazek : kura przyszła do jej picia i jedzenia trzeci obrazek : jaskółka i kura się pobiły czwarty obrazek : gospodyni wygoniła kurę napisz opowiadanie plisss !Opowiadanie I. Zapisz w zeszycie swoje opowiadanie na podstawie historyjki obrazkowej..

- opowiadanie rodzica na podstawie historyjki obrazkowej.

Wykonaj polecenia ze str. 55 w podręczniku.. To mamusia sprawiła mu tę niespodziankę.. obrazek : Wróżka jest w sklepie w , którym jest promocja różdżki.. (piątek) ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY "Skąd się bierze ekologiczny miód?". Pomoce: słoik miodu, świeca, balsam, tabletki na gardło .Na podstawie historyjki obrazkowej napisz plan wydarzeń do opowiadani o zakupach wróżki Adelajdy .. Wskazówki do napisania opowiadania.. Opowiadanie piszemy w 3. osobie (narracja trzecioosobowa) w czasie .Na podstawie historyjki obrazkowej.. 1 Zadanie.. Program opracowano na podstawie: − orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego − specjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia XI.. Opowiadanie - jednostkowa, fabularna forma wypowiedzi, która przedstawia zdarzenia w ich chronologicznym i przyczynowo- skutkowym powiązaniu.. Piłka była ogromna i miała piękne kolory - o takiej właśnie marzył.Sztuka pisania opowiadania.. Aby pobrać tekst należy kliknąć.. "Zabawa karnawałowa" - historyjka obrazkowa Poniżej znajdziecie tekst opowiadania Czesława Janczarskiego pt. "Zabawa karnawałowa" oraz moją wersję historyki obrazkowej.. Zabawy z porami roku, Wiosna, s. 1.. Będziemy przez cały tydzień sprawdzać, jak długo oglądamy każdego dnia telewizję oraz ile czasu spędzamy przed komputerem i smartfonem..

Salach pt " Przygoda na ulicy" na podstawie historyjki obrazkowej.

"Przyjście wiosny" - zabawa pantomimiczne.. Zapisz plan wydarzeń przedstawionych na rysunkach w podręczniku "Teraz polski!". "Przygoda na górce" - słuchanie opowiadania nauczyciela na podstawie historyjki obrazkowej .Historyjki obrazkowe i ilustracje do wierszy, opowiadań, bajek • Pomoce do zajęć • pliki użytkownika jot_em18 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.6.. Ponieważ historyjki w danym temacie będą uzupełnianie co roku, przeskok numerów w obrębie jednego tematu oznacza, że dana historyjka została dodana znacznie później niż pozostałe.Rzucanie kulkami papieru do koła, kosza, za linię.. Rodzaje opowiadania: 1) Odtwórcze - opowiadanie własnymi słowami o wydarzeniach przeczytanych lub usłyszanych.. 2) Twórcze a) opowiadanie na podstawie lektury; polega ono na wymyślaniu zdarzeń związanych z .Historyjki obrazkowe dla dzieci uczące logicznego myślenia.. Rozwój żaby i motyla, wzrost roślin, topienie marzanny i inne.. Cele szczegółowe Uczeń potrafi: - dopasować wyrazy i zwroty do poszczególnych części opowiadania; - ułożyć historyjkę .Ułóż i zapisz krótkie opowiadanie na podstawie historyjki obrazkowej..

Uzupełniać opowiadanie podanymi wyrazami.

Nadaj mu tytuł.. 1. obrazek : Wróżka jest w sklepie w , którym jest promocja różdżki .. 2. obrazek : Wróżka wychodzi ze sklepu z kartonem w którym jest różdżka.. Pamiętaj , aby zachować jednolitą formę wypowiedzeń (zdania albo równoważniki zdań).. Zejście załogi na ląd.. Dzieci dzielimy na zespoły.. Zastosuj słownictwo określające czas i następstwo czasowe: pewnego dnia, w środę rano, najpierw, następnie, potem, po chwili, na koniec.. Dokańczamy plan wydarzeń: 1.. Pomyślimy jakie są wady i zalety mediów.Układanie opowiadania na podstawie historyjki obrazkowej znajdującej się wćwiczeniach uczniów.. Ułóż w odpowiedniej kolejności, opowiedz, co było wcześniej i co będzie potem?HISTORYJKA OBRAZKOWA - KROK PO KROKU: 1) Opowiadanie sytuacji przedstawionej na wybranym obrazku z historyjki obrazkowej 2)Dostrzeganie elementów łączących omówione ilustracje 3) Określenie potrzeby uporządkowania obrazków 4) Wskazanie obrazka stanowiącego początek historyjki obrazkowej- przyczyna zdarzenia 5) Porządkowanie kolejnych ilustracji za wskazaniem związków przyczynowo .Przeczytaj rozdział "Jak napisać opowiadanie".. Załączniki do zadania img_20160111_231437.jpg (246 KB)Pobierz: napisz w zeszycie opowiadanie do historyjki obrazkowej.pdf.. 3.opowiadanie • karty pracy • pliki użytkownika Jutka_ak przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • uzupełnianie tekstu.bmp, Jak interpretować opowiadanie.pdfw historyjce obrazkowej..

... Na podstawie rysunków w podręczniku "Teraz polski!"

Hasła z podstawy programowej: IV5.. To mamusia sprawiła mu tę niespodziankę.. Poniżej znajdziecie tekst opowiadania Czesława Janczarskiego pt. "Zabawa karnawałowa" oraz moją wersję historyki obrazkowej.. Rozpadanie się statku i ostrzeżenie szczurów.. Historyjka obrazkowa umożliwia nauczycielowi realizację wszy­stkich zadań dotyczących rozwijania myślenia, ponieważ ukła­danie i omawianie treści obrazków tworzących historyjkę wymaga doskonalenia różnych .podręczniku.. ze str. 135 opisz sposób przygotowania pieczonych bananów.R.. "Kule śniegowe i płatki śniegu" - klasyfikowanie kulek i płatków według cech jakościowych , - przeliczanie elementów zbioru, - dopasowanie cyfry do liczby elementów zbioru 7.. Cel: poznanie właściwości miodu, ich rodzaje oraz sposób powstawania.. Krasnal śpi w swojej dziupli, Przyjście wiewiórki do krasnala … Opowiadanie dzieci na podstawie historyjki obrazkowej.. Ewaluacja programu:Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Aby pobrać tekst należy kliknąć w link poniżej dodatkowo na osobnych planach są zabawki, które występowały w opowiadaniu może komuś się .Napisz opowiadanie o bałwanku na podstawie historyjki obrazkowej.Pamiętaj o wstępie,rozwinięciu i zakończeniu.Możesz skorzystać z wyrazów z tabeli.. do klasy 4, w zadaniu 3 na stronie 192.. Ilustracje, cyfry, Tablica interaktywna buduje dłuższe wielozdaniowe wypowiedzi na określony temat 7.na dzień 17.04.2020r.. Prześlij mi tekst swojego opowiadania.. W pewnej chwili mama zatrzymała się przed piekarnia:"Zabawa karnawałowa" - historyjka obrazkowa.. Rozkłada historyjkę obrazkową dotyczącą bajki Kot w butach, składającą się z czterech obrazków.. Na podstawie historyjki obrazkowej napisz - Zadanie 79: Jutro pójdę w świat 5 - strona 43 Przykładowe rozwiązanie: Pewnego dnia boski Prometeusz dostrzegł w jaskini skulonych ludzi owinięty Odpowiedź na zadanie z Jutro pójdę w świat 52.. Lubimy .Opowiadanie jako forma wypowiedzi.. Układamy według kolejności zdarzeń.. Opowiadanie dzieci na podstawie historyjki obrazkowej pt. "Wypadek" Nauczyciel motywuje dzieci do formułowania opowiadań.. Grześ dumnie szedł przez miasto z mamą, pod pachą trzymał nowiutką piłkę.. (…)Grześ dumnie szedł przez miasto z mamą, pod pachą trzymał nowiutką piłkę.. Historyjki obrazkowe - Wiosna.. opowiada dziecku treść bajki lub czyta jej fragmenty.. REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ: IV 2, 5.. Przypłynięcie piratów.. 1.Każda historyjka obrazkowa otrzymuje swój numer identyfikacyjny.. CEL: Przypomnienie legendy o powstaniu Polski oraz symboli narodowych; Pomoce: historyjka obrazkowa - Zał.. Piłka była ogromna i miała piękne kolory - o takiej właśnie marzył.. 2 Indywidualne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt