Mały książę sprawdzian z treści lektury

Pobierz

Podczas pierwszego spotkania Mały Książę poprosił lotnika o: a) narysowanie baranka.. Chłopiec postanawia wrócić na swoją planetę, gdyż: czuje się odpowiedzialny za różę.. - spytał Mały Książę.. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Krzysztof Ficek Data publikacji 2012-08-06 Średnia ocena 0,00 Pobrań 359.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Kim był z zawodu narrator "Małego Księcia"?Temat: Test ze znajomości lektury "Mały Książę".. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. c) wodę.. 13 V 2020 r. - sprawdzenie znajomości treści lektury Proszę rozwiązać test, rozwiązany test lub odpowiedzi wszyscy odsyłają do 13 V 2020 r. do godz. 12.00 1.. Spróbuj być szczęśliwy" (rozdział 9.).. nie spodobało mu się na żadnej z planet.. Odpowiadaj pełnymi zdaniami.-Dzień dobry-rzekł Mały Książę.. 11 V 2020 r. 12 V 2020 r. - poznanie treści lektury, - zapoznanie się ze stroną internetową poświęconą lekturze 1.. Mały Książę pochodził z planety: a) podobnej wielkością do Ziemi.. Zaczynamy pracę z lekturą, która jest przez uczniów bardzo lubiana.. Wykorzystaj w nim znajomość tekstu ( w treści powinny się znaleźć 3 fakty z książki).. c) o małych rozmiarach.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Mały Książę zaprzyjaźnił się z Lisem..

Statkowi kosmicznemu.Podgląd treści.

Pokłócił się z lotnikiem.. - Co robisz?. Pytania zawarte w teście.. Drugi powód: ten dorosły potrafi zrozumieć wszystko, nawet książki dla dzieci.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Sprawdzian dla kl. VII podsumowujący pracę z lekturą "Mały książę" Przeczytaj tekst i wykonaj zadania.. Mały Książę… umiera albo wraca na B-612.Katalog JUSTYNA MAKAR-SOBCZYK, 2015-05-27 Słupsk Język polski, Sprawdziany i testy Mały Książę - kartkówka z treści lektury.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Sprawdź, co pamiętasz z lekturyJeŜeli powiecie dorosłym: "Dowodem istnienia Małego Księcia jest to, Ŝe był śliczny, Ŝe śmiał się i Ŝe chciał mieć baranka, a jeŜeli chce się mieć baranka, to dowód, Ŝe się istnieje" - wówczas wzruszą ramionami i potraktują was jak dzieci.. "Ale ty byłeś równie niemądry jak ja.. Kochają go miliony.. Silnego podmuchu wiatru.. wcale nie chciał wracać.. 1 Wymień codzienne czynności Małego Księcia na jego planecie.. .Myślisz, że znasz lekturę "Mały Książę"?. Kim jest narrator utworu.. Mały Książę zrozumiał, że dla niego Róża była jedyna i postanowił do niej wrócić.. Treść.. Można go też wykorzystać do pracy na lekcji, np. w grupach .Mały Książę żegna się z pilotem i wraca do siebie akurat wtedy, gdy lotnikowi udaje się zreperować samolot..

Proponuję niedługi sprawdzian znajomości lektury Mały Książę.

Udostępnij.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.IV Napisz list, który mogłaby wysłać Róża do podróżującego Małego Księcia.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Mały Książę - opracowanie lektury.. - Dzielę podróżnych na pakiety, po tysiąc na pakiet.Sprawdzian z lektury Mały Książę.. Jak długo Mały Książę pozostawał na Ziemi.. Pilot oczekuje dnia, w którym Mały Książę zdecyduje się ponownie odwiedzić Ziemię.Najpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.).. Dobrze widzi się tylko sercem '' 3.Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011.. Tagi dla tego testu: Książę Mały Podaj swoje imię: Sebastian Dlaczego Mały Książę chciał wrócić na planetę?. 2 Mały Książę opuścił planetę, którą zamieszkiwał, ponieważ A. czuł się na niej samotny B. zgasł ostatni czynny wulkan i chłopiec nie był na niej potrzebny.Temat: "Mały Książę" lekturą ponadczasową, słuchamy audiobooka i analizujemy stronę internetową.. Lektury 5 lat temu.. Przetestuj Swoją wiedzę w tym teście!Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?.

Chce zdobyć doświadczenie, sprawdzić ...Mały Książę - treść lektury.

b) większej od Ziemi.. zapolował z nim na kury.. Dzięki komu Książę mógł wrócić na swoją planetę?. poleca 82 % 198 głosów.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Test Mały książę, Mały książę podręcznika Lektury dla Klasa II.. List powinien zająć całe wyznaczone miejsce.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'egoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. pokłócił się z lotnikiem.. - Dzień dobry - odparł dróżnik.. Inne tryby testu.. Rozwiąż test.. Wynika to z poznawczej postawy Małego Księcia, który zadaje mnóstwo pytań, nigdy ich nie porzuca i uważnie słucha innych.. Jak rozumiesz słowa ,, Wśród ludzi także jest się samotnym " ''Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu .. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.. Mężczyzna również wraca do domu, ale przygoda na pustyni na zawsze pozostaje w jego pamięci.. W sumie "Małego Księcia" przetłumaczono na 270 języków i dialektów, sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy.. Żmija zgadza się.. W jaki sposób Mały Książę uciekł ze swojej planety?.

Rozwiąż test!Test z lektury Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupery.

ostrzegł przed myśliwymi.. Przedstaw w tekście emocje bohaterów.. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. Czuł się odpowiedzialny za różę.. Na planetę B-612 Mały Książę .Sprawdzian z treści lektury "Mały Książę" Sprawdzian z lektury "Mały Książę" 1. b .lektury "Mały Książę"?. Mały Książę ujrzał ogród pełen róż - zrozumiał, że jego Róża wcale nie była jedyna.. Skomentuj.. Wyjaśnij sens symboli w utworze Lis - Róża - Żmija _ baobaby - studnia - 2.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do .Test z lektury "Syzyfowe Prace" - Mały Książe | Brakujące słowo - Polski Mały Książe - cytaty z lektury "Mały Książę" - Test z lektury ,,Ten obcy"3.. Planecie Małego Księcia zagrażały: a) słonie.. Zajrzyj tutaj i posłuchaj.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. W teście Mały książę - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Lis prosi Małego Księcia, aby ten: oswoił go.. Mały Książę prosi żmiję o ukąszenie.. Lecz jeŜeli im powiecie, Ŝe przybył z planety B-612, uwierzą i nie będą zadawaćTest z lektury Mały Książę dla klasy pierwszej gimnazjum 1.. Quizy Os. .. TEST Z LEKTURY: Mały Książę.. 277 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Szukaj.. LEONOWI WERTH Przepraszam wszystkie dzieci za poświęcenie tej książki dorosłemu.. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Lotnik znalazł się na pustyni a) z powodu awarii samolotuMały Książe - przetestuj swoją wiedzę.. Autorem książki "Mały Książę" jest: .. Kartkówka z wiadomości o lekturze "Mały Książę" GR C.. Bo bał się żmii.. Kartkówka z wiadomości o lekturze "Mały Książę" GR A..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt