Mitologia grecka prezentacja

Pobierz

Celem powstania mitologii jest objaśnienie funkcjonowania świata.. Naukowcy oszacowali, że jest drugą najstarszą mitologią po egipskiej, z którą ma pewne wspólne cechy.. Naród grecki, podzielony na wiele szczepów, nie był zgodny w tym, co opowiadał o swoich bóstwach.. Każde państewko, każda wieś lub gmina podawały zupełnie inne wersje, które znów poeci przekształcali i zmieniali bardzo dowolnie.Mitologia wokół nas - prezentacja multimedialna - plik zip Materiały dla nauczyciela (do wykorzystania zamiast prezentacji) - plik zip Starcie tytanów, czyli konkurs wiedzy mitologicznej!. Prezentacja wykonana przez Piotra Szymańskiego z 6c MITOLOGIA GRECKA 2.. W tym odcinku dowiesz się o powstaniu świata i bogów.UWAGA!. ?Sóweczka Belfereczka wprowadzi Cię w świat mitologii greckiej.. Dodatkowo na umieszczono następujące informacje: 1.Mitologia to zbiór mitów o bogach, tytanach i ludziach żyjących w starożytnej Grecji i Rzymie.. Pili boski nektar i jedli ambrozję, która dawała im nieśmiertelność.. Czemu bogowie są tak popularni i czemu tak dużo ludzi w nich wierzy Bogowie greccy Boginie greckie Gra, która dostarcza dużo rozrywki ale i uczy o bogach.Dzisiaj był okropny dzień.. Dopiero Zeus, szóste dziecko za sprawą sprytu Rei uratował się i gdy dorósł stanął .Herosi i bohaterowie mitologii ostatnidzwonek.pl, Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Mitologia Herosi i bohaterowie mitologii Achilles - największy heros grecki, syn króla Ftyi, Peleusa i najsławniejszej z nereid - Tetydy..

W prezentacji przedstawię: Czym jest mitologia grecka?

Ma on na głowie koronę oraz posiada długą brodę.. Kim są bogowie i herosi?. Przedstawia on Hadesa jako dobrze zbudowanego mężczyznę w średnim wieku.. Hebe została żoną Heraklesa, kiedy po śmierci został bogiem.. W ten sposób powstał alfabet grecki, który stał się podstawą pisma w Europie Wschodniej.. 1) Atena była boginią: a) miłości b) mądrości c) domowego ogniska d) tęczy 2) Apollon miał siostrę o imieniu: a) Atena b) Afrodyta c) Artemida d) Hera 3) Postać z jednym okiem to: a) cylkop b) Mojżesz c) cyklop d) Cerber 4) Jak Kora miała na imię w Hadesie?Brat księżnej Diany Charles Spencer wykorzystał na- Katarzyna Marciniak, Mitologia grecka i rzymska, Wydawnictwo tomiast zbieżność imienia siostry z rzymską panią łowów Szkolne PWN, Warszawa - Bielsko-Biała 2010, 480 ss.. i w mowie pogrzebowej, wygłoszonej 6 września 1997 PAUza Akademicka Nr 103-105, 23 grudnia 2010-6 stycznia .MITOLOGIA mit - oopowieść, w której występują bogowie, półbogowie, legendarni bohaterowie oraz nadnaturalne zdarzenia mające związek z ich działalnością.. Tańczyła razem z nimfami do pięknych utworów Apolla, które wygrywał na swojej lutni.. Obecnie platforma Scholaris nie jest już wspierana a funkcję udostępniania materiałów edukacyjnych przejęła Zintegrowana Platforma Edukacyjna (ZPE), aby zapewnić użytkownikom wygodny dostęp pod jednym adresem do .Hestia mit.grecka - bogini domowego ogniska, patronka gospodyń domowych..

Niektóre szczegóły różnią się w do...Mitologia grecka a mitologie innych kultur.

W lewej ręce trzyma włócznię, a w prawej trzyma smycz, na której jest Cerber - trzygłowy pies.. W szkole dostałam jedynkę z języka polskiego, pani pytała ze związków frazeologicznych.. Może być: mitologia grecka mitologia rzymska mity skandynawskie i innych kultur DRZEWO GENEALOGICZNE BOGÓW GRECKICH KAŻDY Z BOGÓW MIAŁ SWOJE ATRYBUTY I SPECJALNOŚĆ ZEUS - ojciec bogów i ludzi, pan nieba i piorunów POSEJDON - władca mórz HADES .MITOLOGIA GRECKA NAJWA NIEJSI BOGOWIE GRECCY MITOLOGIA GRECKA BOGOWIE OLIMPIJSCY Zeus najwa niejszy b g, w adca Olimpu, pan b yskawic i piorun w Hera kr lowa .. - A free PowerPoint PPT presentation (displayed as a Flash slide show) on PowerShow.com - id: 4c7aa9-YjQxYMitologia jest zbiorem baśni o bogach i bohaterach.. Po urodzeniu została połknięta przez ojca, który usłyszał z przepowiedni, że jego własne dziecko pozbawi go władzy.. Gaja urodziła tytanów, cyklopów (jednookich) i hekatonhejrów (sturękich).. ; utwór epicki w którym obok siebie funkcjonowały świat bogów i ludzi, przedstawiał losy .Prezentacja 3D pod tytułem "Posąg Hadesa".. Bogowie greccy mieszkali na Olimpie (najwyższy masyw górski w Grecji), spożywali nektar (napój) i ambrozję (żywność).Sóweczka Belfereczka wprowadzi Cię w świat mitologii greckiej..

- scenariusz lekcji i karty pracy - plik pdfMitologia grecka - zbiór wierzeń, bóstw, mitów i podań o herosach, w które wierzyli starożytni grecy.

Sprawowali wszelką władzę nad ludźmi i decydowali o ich życiu i śmierci.. Mit to opowieść o starożytnych bogach i bohaterach (herosach).Hebe - bogini młodości w mitologii greckiej, córka Zeusa i Hery, pełniąca na Olimpie funkcje podczaszego.. Wypowiedź zazwyczaj narracyjna, wyrażająca i organizująca wierzenia danej społeczności.. Zeus urodził się jako syn Kronosa i Rei.Mitologia grecka Multimedialny słownik mitologiczny Jolanta Styś Carlos Santana Europa Spis treści Definicja mitu Bogowie greccy Najbardziej znane mity Mitologia w naszym języku, czyli frazeologizmy mitologiczne Materiały źródłowe Co to jest mit?. Znajdziesz tu opis wierzeń starożytnych Greków, poznasz rolę Homera i Hezjoda, dowiesz się, kt.MITOLOGIA Iza Ługowska-Panasiuk Mitologia To zbiór mitów, czyli opowieści o starożytnych bogach i herosach (bohaterach).. Na początku .Quiz o mitologii greckiej - Test.. Nie nalezy traktowac mitologii jedynieMITOLOGIA jest źródłem związków frazeologicznych, które wciąż pojawiają się w literaturze, w codziennym życiu i w testach.. str. 2/9 Funkcje mitów:Zasoby portalu wiedzy Scholaris.pl stanowią zbiór przygotowany w ramach projektu POKL realizowanego w latach 2009-2014.. Uranos nie był zadowolony ze swojego szkaradnego potomstwa.Transcript 20001_Prezentacja_mity_agataolszowka Projekt międzyprzedmiotowy "Z MITOLOGIĄ NA TY" PREZENTACJA Podstawowe pojęcia MIT - opowieść o otaczającym ludzkość świecie, opisująca historię, bogów, demonów, legendarnych bohaterów oraz historię stworzenia świata i człowieka MITOLOGIA - zbiór mitów danej społeczności POLITEIZM - wiara w istnienie wielu bogów .Język polski..

mitologia griega Heute bestellen, versandkostenfrei.Mitologia Grecka Mitologia Grecka Co wazne do zaznaczenia to to, ze mitologia nie jest tozsama z religia, jest wobec niej czyms pierwotnym.

Hebe została podczaszym na Olimpie i robiła to bardzo .. Gatunki literackie: Epos - najstarszy gatunek literatury europ.. Czy potrafisz rozpoznać przedstawione związki frazeologiczne ?. Zeus - pan Nieba, najwyższy bóg.. Córki Zeusa i Mnemosyne.. Usługiwała wszystkim bogom podając ambrozję i nalewając nektar.. To na mitach i mitologii kształtuje sie rytuał i obrzed, konieczne wyznaczniki zycia religijnego.. Na początku był chaos.. Najwięcej jednak wspólnego ma z mitologią rzymską.. Wyrocznie ARTEMIDA ~Erato poezja miłosna (kitra) ~Euterpe poezja liryczna (aulos) ~Kalliope proza epicka, filozofia, retoryka (tabliczka i rylec) ~Klio historia (papirus) ~Melpomene tragedia i śpiew (maska tragiczna)LITERATURA GRECKA Grecy wykorzystali alfabet fenicki dodając do niego 5 samogłosek.. Podczas podboju Grecji Rzymianie przywłaszczyli sobie greckich bogów i nadali im swoje własne imiona.. Skąd niby mam wiedzieć, co to jest puszka Pandory, skoro nie czytałam mitów.Muzy Boginie sztuki i nauki.. Z chaosu wyłoniła się pierwsza para bogów: Uranos - niebo i Gaja - ziemia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt