Napisz zdania w czasie przeszłym perfekt nach dem sportfest

Pobierz

Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Czas przeszły Perfekt.. A w związku z tym potrzebna do zdania egzaminów językowych lub matury na poziomie zaawansowanym.Czas przeszły (Perfekt) z "haben" Czasownik posiłkowy haben występuje w czasie Perfekt najczęściej, gdyż łączy się z nim najwięcej czasowników.. Jeśli buduję w czasie Perfekt pytanie, które zaczyna się od słówka pytającego, to naBajki po niemiecku - Präteritum to wpis, w którym przeczytasz krótką bajkę w języku niemieckim.. kaufen, sehen, kommen, spielen, lesen, fahren, gehen, lernen.Napisz poniższe zdania w czasie Perfekt z czasownikiem posiłkowym sein.. Napisz podane zdania w czasie perfekt: a) Meine mutter diktieren mir den Text >> Meine Mutter hat mir den Text diktiert.. Użyj poniższych czasowników.. Meine Bekannte reisen inKonjunktiv II z czasownikami modalnymi w czasie przeszłym tworzymy podobnie jak formy czasu przeszłego Perfekt z czasownikami modalnymi.. Czas Perfekt jest czasem przeszłym.. Formę czasu Perfekt tworzy czasownik posiłkowy ("haben" albo "sein") w osobie dopasowanej do podmiotu, oraz forma Partizip Perfekt, która stoi na końcu zdania.Bywa, że zadaję pytanie w czasie przeszłym Perfekt, a w odpowiedzi oczekuję potwierdzenia: tak lub zaprzeczenia: nie.. Nie będzie to jednak oryginał, tylko prostsza wersja bajki..

Napisz zdania w czasie przeszłym perfekt.

24 .Perfekt to czas przeszly dokonany (np: ich habe gemacht).. Sie darf nicht allein reisen.Czas przeszły Perfekt jest czasem złożonym - skałada się z czasownika posiłkowego haben lub sein w czasie teraźniejszym, które są odmieniane oraz z imiesłowu czasu przeszłego (Partizip II), który jest formą nieodmienną i występuje (w zdaniach oznajmujących i pytających) na końcu zdania.Napisz zdania w czasie przeszłym - Perfekt!. Tworzenie Partizip II dla czasownikó regularnych.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz zdania w czasie przeszłym Perfekt.. Znajomość tej formy jest konieczna do tworzenia zdań w mowie zależnej z czasownikami modalnymi w czasie przeszłym.. 10 ich leihe dir 50 DM / PROSZĘ O .Napisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt.. Jutro z rana mam poprawę niemieckiego, prosiłbym o sprawdzenie tych zdań i ew. napisane poprawnie: 1.. Jest to więc bajka po niemiecku dla początkujących.. Tytuł bajki to "Brzydkie kaczątko", czyli po niemiecku "Das hässliche junge Entlein".Autorem oryginału jest oczywiście Hans Christian Andersen.Przekształć zdania w czasie przeszłym Perfekt na zdania w czasie teraźniejszym.. - Otrzymała od nich prezent.. - Od razu podziękowała za prezent.. Najprościej zapamiętać je poprzez dobrą znajomość użycia czasownika posiłkowego sein, wówczas odgadnięcie pozostałych przypadków jest łatwe.Napisz 10 zdań w języku niemieckim w czasie przeszłym perfekt używając słów: - die Angebot, - bekannt durch,-die Spezialitat,-der Volkstanz,-der Legende nach,-grenzen an,-bestehen aus,-die fahne,-der Skisport,-der KurortUżywamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam..

Mein Tag - wypracowanie w czasie przeszłym Perfekt.

Tobias, warum kaufst do so viel ein?Napisz zdania w czasie przeszłym Perfekt.. Składa się z dwóch części: a) z czasownika posiłkowego (haben lub sein), który odmienia się i stoi w zdaniu na miejscu orzeczenia; b) z imiesłowu Partizip II, który stoi na końcu zdania.. Czasownik "essen" wędruje na sam koniec zdania jako Partizip II: .. Alle jubelnJeżeli chcesz powiedzieć to samo zdanie w czasie przeszłym Perfekt, musisz na drugim miejscu w zdaniu wstawić odmieniony czasownik posiłkowy.. >>Welche Klasse hast du besucht?Wypracowanie jest na poziomie gimnazjum, może być pomocne jako podsumowanie tematu o czasie przeszłym Perfekt.. Polub to zadanie.. Przykłady zdań z czasownikiem posiłkowym haben.Napisz zdania w czasie przeszłym perfekt (j. niemiecki) 1.. Dotychczasowe odpowiedzi napisane sa w czasie Imperfekt, czyli przeszly niedokonany (ich machte) Nie mam ochoty wymyslac nowych zdan, dlatego wykorzystalam te moich poprzednikow.. 2012-11-19 18:15:56 Napiszcie te zdania w czasie przeszłym perfekt 2013-05-04 12:39:36Czyli w zdaniu w czasie Perfekt nie tłumaczymy: ich habe - ja mam, ich bin - ja jestem.. Wzór na tworzenie czasu Perfekt haben lub sein + imiesłów czasu przeszłego (Partizip II/ Partizip Perfekt) Czas Perfekt z haben Większość czasowników tworzy Perfekt z czasownikiem posiłkowym haben..

Zdania do sprawdzenia niemiecki- perfekt!

1 Co dziennie chodziłem po molo Jeden Tag bin ich auf die Mole gegangen.. Tylko 5 zdań, pomocy!. Układając pytanie w czasie przeszłym Perfekt musicie trochę zmienić kolejność wyrazów w zdaniu, czyli: na pierwszym miejscu postawiłam czasownik posiłkowy, ponieważ nie mamy na razie żadnego słówka pytającego (tzw. W-Fragewort - są to słówka pytające).Perfekt=czasownik posiłkowy+Partizip II 1.. - Ich habe mich nicht gelangweilt.Napisz 4 zdania w czasie przeszłym i przetłumacz bringen Przedmiot: Język niemiecki / Szkoła podstawowa 2 rozwiązania autor: dusia98-98 12.10.2010 (15:03)PILNE!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt