Działania na ułamkach dziesiętnych zadania pdf

Pobierz

PRZYKŁADY.. R 10 10 10 10 Umiejętność rozwiązywania zadania tekstowego związanego z działa-niami na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.. procenty na ułamki dziesiętne procenty na ułamki zwykłe.. Powtórka z plusem nr 3 - (na dzień 02.02.2011 r.)dokładny, a na ułamkach dziesiętnych - w przybliżeniu.. Liczby dziesiętne * TESTY, ZADANIA INTERAKTYWNE.. Zadanie 1 d) 1,75 - !. Dzielenie ułamków dziesiętnych - obliczenia pamięciowe Przyjrzymy się takim działaniom: Rozszerzyć można każdy ułamek na nieskończenie wiele sposobów.Szacowanie wyników działań na ułamkach dziesiętnych.. np.: Rozszerzanie ułamków zwykłych polega na pomnożeniu licznika i mianownika tego ułamka przez tę samą liczbę różną od zera.. 4.3 Test Ułamek dziesiętny.. Powtórzenie przed testem.. Aplikacja ma strukturę interaktywnego zeszytu ćwiczeń.Domino matematyczne.. Figury, bryły.. Ile złotych ze sprzedaży wpłynęło do kasy?. Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.. Szacownie wyników działań na ułamkach dziesiętnych 160 12. rozwiązuje nietypowe zadania z zastosowaniem działań na ułamkach Dział IV - Ułamki dziesiętne Uczeń otrzymuje ocenę dopuszczającą, jeśli: 1. zapisuje ułamek dziesiętny w postaci ułamka zwykłego 2. zamienia ułamek zwykły na dziesiętny poprzez rozszerzanie ułamka 3. odczytuje i zapisuje słownie ułamki dziesiętne 4.sprawdzian działania na ułamkach zwykłych klasa 6.pdf (22 KB) Pobierz..

Działania na ułamkach dziesiętnych 163 13.

Zadania zostały przygotowane w dwóch wersjach, co umożliwia przygotowa-nie równoległych sprawdzianów dla dwóch grup.. Interaktywny test .Działania łączne, szacowanie wyników działań na ułamkach dziesiętnych s. 38 Pojęcie procentu s. 39 Figury płaskie s. 40 Podstawowe fi gury geometryczne s. 40 Kąty s. 47 Wielokąty s. 50 Trójkąty s. 52 Czworokąty s. 55 Wielokąty w skali s. 60Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych Aby obliczyć wartość wyrażenia, w którym występują ułamki zwykłe i ułamki dziesiętne, należy te ułamki doprowadzić do tej samej postaci, czyli ułamki zwykłe zamienić na dziesiętne lub odwrotnie, a potem wykonać działania.Zadania tekstowe 170 4 Spis tre1ciStrona glowna DODATKI DLA NAUCZYCIELA Sprawdziany Gimnazja klasa I. Mnożenie ułamków dziesiętnych 150 9.. Droga, prędkość, czas * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA V.. Jak to z przecinkiem bylo.. (dzialania na ulamkach dziesietnych) - artykul z czasopisma Matematyka w .. naturalnych - Monika Salamacha - plik pdf.. Zad.12 Wykonaj dodawania i odejmowania ułamków dziesiętnych sposobem pisemnym a) 3,065 + 65,09 = b) 98,07 + 6,879 = c) 130,05 - 86,8 = d) 49,67 - 38,9 = e) 12,4 + 357,08 + 1,047 + 3805 = f) 34 .DZIAŁANIA NA UŁAMKACH DZIESIĘTNYCH!. Cel: Utrwalenie umiejętności działań na ułamkach zwykłych i dziesiętnych..

Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych zadania.

Działania na .. (działania na ułamkach dziesiętnych) - artykuł z czasopisma "Matematyka w Szkole" - zobacz na Ułamki dziesiętne - przygotowanie do klasówki - interaktywny test online z automatycznym sprawdzaniem wyników - zobacz test w strefie uczniaPowtórki z plusem.. Powtórka z plusem nr 2 - (na dzień 08.12.2010 r.) pobierz pdf.. Ponieważ ułamki zwykłe i można przedstawić w postaci dziesiętnej tylko w przybliżeniu, to otrzymamy wynik wyrażenia także w przybliżeniu.. Nastepna strona .stosuje działania na ułamkach dziesiętnych do rozwiązywania zadań tekstowych .. Zadanie 32.. Ćwiczenia -porównywanie ułamków dziesiętnych, obliczenia pamięciowe i .8.. Jesli nie wyrazasz na to zgody, wiecej informacji i instrukcje znajdziesz tutaj .Chodze do 1 klasy a robie zadania z klasy 6 a nawet 7.Plik działania na ułamkach dziesiętnych klasa 4 zadania.pdf na koncie użytkownika rajootyboy • Data dodania: 20 lis 2018Plik działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych klasa vii.pdf na koncie użytkownika emba1000 • Data dodania: 22 lis 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Ułamki dziesiętne to dla wielu uczniów skomplikowany temat.. ø Ù ø Ù -54&U F Obliczmy dokładną wartość wyrażenia ..

Działania na ułamkach dziesiętnych, w tym działania pisemne.

Mnożenie przez liczbę naturalną.. obroń się.. Nasza aplikacja i zawarte w niej zadania pomogą Ci się z nim oswoić.. Procenty a ułamki.. Materiał zawiera 5 filmów, 38 ćwiczeń, w tym 20 interaktywnych.. PRZYKŁADY.. Temat dzisiejszej lekcji brzmi: "Dzielenie ułamków dziesiętnych" 2.. Odpowiedzi do większości zadań można znaleźć na końcu zbioru, radzimy jednak rozwiązać każde zadanie jeszcze przed sprawdzianem, aby przewi-Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych.. P 9 9 9 9 Umiejętność wykonywania działań łącznych na liczbach wymiernych dodatnich.. D 11 11 11 11Temat: Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.. Rachunki na ułamkach jednocześnie zwykłych i dziesietnych.działania pisemne na ułamkach dziesiętnych kartkówka.pdf (21 KB) Pobierz.. Pojazd - NOWOŚĆ - Jolanta Fornal - plik pdf Karta pracy do multipodręcznika dla 5 klasy - film Ćwiczenia fizyczne (str. 102) - plik pdf; Karta pracy do multipodręcznika dla 5 klasy - film Ćwiczenia fizyczne (str. 102) - wersja dla ucznia - plik pdf; Ułamki zwykłe 1 - praca klasowa w 5 klasie szkoły podstawowej .1 Wymagania edukacyjne z matematyki w klasie VII Nauczyciel: Lucjan Zaporowski Temat oziom 1.. 1.siedem dziesiątych - na niebiesko, siedem setnych - na czerwono, siedemnaście setnych - na zielono.. Filmy - dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie ułamków dziesiętnych w sytuacjach praktycznych (zakupy)..

Działania na ułamkach zwykłych.

Ułamek dziesiętny Radzę sobie coraz lepiej Klasa 4Umiejętność zastosowania ułamków dziesiętnych do zamiany wyrażeń dwumianowanych na jednomianowane.. Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych 165 *14.. Zmiany dotyczą właściwie tylko sposobu podpisywania i ustawienia przecinka w wyniku.. Powtórka z plusem nr 1 - (na dzień 24.11.2010 r.) pobierz pdf.. Wszystkie działania na ułamkach dziesiętnych można wykonywać w pamięci lub sposobem pisemnym, bardzo podobnie jak działania wykonywane na liczbach naturalnych.. dzialania pisemne na ulamkach dziesietnych .. dziesietnych przez liczby naturalne 154 10.. Proste, odcinki, kąty.. Zadanie 11 Na koncert zespołu ONI sprzedano 450 biletów po 11,50zł i 125 biletów po 28,50 zł.. Działania pisemne.. Liczby dziesiętne * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA VI.. Dzialania na ulamkach zwyklych i dziesietnych (kl. .. na ulamkach dziesietnych.Dzialania na ulamkach zwyklych.. Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych wykonuje cztery działania na ułamkach zwykłych, wykonuje cztery działania na ułamkach dziesiętnych sposobem pisemnym, wykonuje cztery działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych, rozwiązuje proste zadania z zastosowaniem działań na .4.3 Test Ułamek dziesiętny.. Procenty a ułamki 167 15.śmy "Zadania dodatkowe", czyli propozycje zadań na ocenę celującą.. Zadania.. Dzielenie ułamków dziesiętnych - odkrywanie metody 2.1.. Trzeba więc wykonać działania na ułamkach zwykłych.Ulamki zwykle.Zestaw klasowka i test z dzialan na ulamkach zwyklych i ulamkach dziesietnych, takze okresowych z rozwiazaniami.. = 1& = 1&∙& '∙& - !∙) "∙) = 1* W przypadku, gdy w działaniach występują ułamki zwykłe np.:Materiał składa się z sekcji: "Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych", "Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych".. Dzielenie ułamków dziesiętnych przez liczby naturalne 154 10.. W tescie znajduje sie 14 zadan, a kazde z nich jest warte 1 lub 2 punkty.5.. Dzięki nim nauczysz się wykonywania różnych działań na ułamkach dziesiętnych oraz przekształcaniem ich na ułamki zwykłe.. Liczby całkowite.. Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych zadania.. Zadanie i omówienie pracy domowej (Zeszyt ćwiczeń str. 62, 63).. ZADANIA .DZIAŁANIA NA UŁAMKACH ZWYKŁYCH Skracanie ułamków zwykłych polega na podzieleniu licznika i mianownika tego ułamka przez tę samą liczbę różną od zera.. 4.1 Klasówka Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.. DZIAŁANIA.. WPROWADZENIE.. Przyklad dzielenia ulamkow zwyklych.. ZADANIA KLASA III.. Ułamek danej liczby naturalnej.. Zadania.. Samoocena uczniów dotycząca zaangażowania w pracę grupy, organizację pracy - wypełnienie ankiety ewaluacyjnej w postaci tarczy strzeleckiejNa dzisiejszych zajęciach nauczycie się, jak dzielić ułamek dziesiętny przez ułamek dziesiętny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt